Je žádná online reputace lepší než špatná?

21.10. 2014
Pavel Vichtera

Pokud nemáte na internetu nic hezkého co byste sdělili, neříkejte vůbec nic, že ano? Prostě, kdo nic nedělá nic nezkazí. Když nebudete na internetu k nalezení, neobdržíte ani žádné negativní hodnocení. Zde jsou důvody, proč nemít žádnou online pověst je stejně tak špatné, jako mít špatnou pověst.

 

1. Bez vaší online pověsti je pro lidi těžší, aby vás vůbec našli

Mohli bychom mluvit o SEO celý den, ale jediné, co opravdu potřebujete vědět o tomto módním slovu je to, že popisuje, jak snadné nebo těžké je vás najít online. Není-li nikdo, kdo o vás mluví, hledá vás, nebo odkazuje na vás, pak se nedivte, že nejste ve vyhledávači k nalezení a nebo není vidět to, co chcete aby o vás bylo vidět. Nejste prostě v horních výsledcích vyhledávání a Váš profilový životopis nebo vaše služby a produkty neexistují. Vy neexistujete a jen obtížně např. najdete novou práci.

 

2. I když vás lidé mohou najít, nejsou ochotni vás kontaktovat

Řekněme, že hledáte novou práci a personalista prověřuje vaši online minulost. Je samozřejmé, že zvítězí uchazeč, který se na internetu prezentuje v tom nejlepším světle před uchazečem o kterém se ve výsledcích hledání zobrazují na předních místech jeho hříchy z mládí nebo dokonce, kterého nelze ani v online světě dohledat. Když nemáte online pověst, doslova mažete vaše příležitosti na trhu práce i v podnikání.

 

3. Je velmi jednoduché proměnit žádnou on-line pověst ve špatnou on-line pověst

Dalším problémem pro vaši nulovou online pověst je možnost, kdy pár darebáků, nespokojených zákazníků nebo naštvaných partnerů promění přes noc vaši nulovou reputaci v reputaci negativní. Bez pomoci profesionálů Vám dá hodně práce, abyste svoji pověst napravili. To se nemůže stát pokud na své online reputaci soustavně pracujete. Negativní informace jen tak Vaši práci a váš pozitivní obsah nepřebijí.

 

Řešením všech těchto potenciálních problémů stojí možnost pronajmout si tým zkušených profesionálů, kteří Vám poradí jak řídit a chránit vaši dobrou pověst na internetu. Ujistěte se, že první věc, kterou někdo o vás ve vyhledávači najde je něco kladného, něco dobrého, něco pozitivního. Chraňte svoje jméno a své podnikání. Vaše jméno si negativní recenze a pomluvy nezaslouží.

 

Jestli řešíte podobný problem, neváhejte nás kontaktovat na www.mojerepurace.cz . Pomůžeme Vám zbavit se Vaší minulosti a ochráníme Váš soukromý a profesní život.