Kontaktní formulář

10 rad pro oběti sexuálního vydírání po internetu

 

1Omezte aktivitu na internetu

Pokud to je možné, omezte svoji aktivitu na internetu. Skryjte nebo vymažte veškerá data o Vás, které máte na internetu pod kontrolou. Profily na sociálních sítích, fotografie, videa, telefonní čísla, emaily a další osobní údaje.

 

2Braňte se kyberšikaně, urážkám a zostuzení

V případě, že na Vás někdo na internetu útočí nebo Vás pomlouvá, nereagujte. Každá Vaše akce totiž vyvolá ještě horší reakci.

 

3Ověřujte, zda nedošlo k propojení nevhodného obsahu o Vás s Vaším skutečným jménem

Hrozí, že se spojí Vaše nevhodná videa a fotografie s Vaším skutečným jménem. Omezte toto riziko na minimum tím, že se z internetu stáhnete.

 

4Zvažte, zda se nesvěřit svým nejbližším

Obraťte se na někoho, komu důvěřujete. Překonejte stud a svěřte se. Můžete tak získat pomoc a oporu a lépe se vyrovnat se stresem, který prožíváte.

 

5Obraťte se na odborníky

Máte právo se bránit. Existuje několik způsobů, jak získat pomoc. Patří mezi ně technická pomoc s odstraněním obsahu, pomoc právníka či pomoc psychologa.

 

6Obrňte se trpělivostí

Náprava trvá dlouho. Nepočítejte s tím, že se nežádoucí obsah podaří rychle smazat. Obsah se po určitou dobu šíří po internetu.

 

7Obsah se může kdykoliv znovu objevit

Vyrovnejte se se skutečností, že se již odstraněný obsah může na internetu kdykoliv znovu objevit. Vaši reputaci bude nutné i v budoucnu sledovat a případně pohotově zasáhnout.

 

8Učiňte opatření, která v maximální míře ochrání Váš soukromý a profesní život

Pokud se rozhodnete fotografie a videa na internetu ponechat, může to mít fatální dopad na Váš soukromý a profesní život. Snažte se snížit jejich výskyt na minimum.

 

9Nepokoušejte se obsah odstranit svépomocí bez asistence odborníků

Vždy se obraňte na odborníky, kteří znají cesty a způsoby. Zkratkovité jednání nepřináší úspěch a často situaci jen zhoršuje.

 

10Náprava Vás bude stát určité finanční prostředky

Pokud se obrátíte na profesionální pomoc, stanovte si rozpočet, který můžete na napravení vzniklé situace dlouhodobě vynakládat.

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

 

 

Odstraníme Vaše nekontrolovaně šířená videa a fotografie a ohlídáme, aby se znovu neobjevily

Kontaktní formulář

 

Rádi Vám osobně vysvětlíme, jak naše služba funguje.